PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221460}
7,5 11 211
ocen
7,5 10 1 11211
8,0 21
ocen krytyków
Grizzly Man
powrót do forum filmu Grizzly Man

a w ogóle to czemu np nie siedział na arktyce i nie ratował naprawdę bezbronnych młodych fok, które są bestialsko
zabijane? ...... gość był niezrównoważony i w sumie to co robił nie miało większego sensu - no niby co rzucali w
niedźwiedzia kamieniem (Co było dalej?) a on siedział za krzakami "nie mogę się ujawnić" skamląc.
Fajnie, że dzięki temu nie pił, nie ćpał, takie widocznie było jego przeznaczenie - od najmłodszych lat (tzn faza dorastania)
zaczął się robić dziwny no i tak to się potoczyło.
Ja cały czas miałam wrażenie, ze oglądam gracjana roztockiego. Spodziewałam się jakiegoś faceta z powołaniem, który
naprawdę COŚ robi a tutaj po prostu gość, który nie miał już pomysłu na normalne życie, nie potrafił się przystosować a
gdy próbował to było tylko coraz gorzej.
Zgadzam się z tym gościem z alaski, że jego zdaniem to, że on chciał być nijako niedźwiedziem to obraza dla niedźwiedzi.
I podzielam tutaj zdanie teraz już nie wiem kogo, że ostatnie fragmenty ukazują, że faktycznie mógł chcieć popełnić
samobójstwo dlatego specjalnie dłużej tam został jak nigdy, dlatego tak odwlekał wyłączenie kamery, dlatego amy sie z
nim kłóciła. Bo wiedziała, że nie chciał już wrócić.
Taka jest moja opinia
Ogólnie film nawet wart obejrzenia, ale tylko jako PSYCHOLOGICZNY

ocenił(a) film na 9
ohpeggysue

Też odnoszę takie wrażenie. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to film o człowieku, który poświęcił życie dla swojej pasji, ale już w pierwszych minutach filmu to wrażenie znika. Też przypominał mi Gracjana, nie tylko z wyglądu, ale i ze sposobu mówienia oraz mentalności. Był jakiś taki infantylny, z jego wypowiedzi biła niedojrzałość i najwyraźniej nie potrafił odnaleźć się wśród ludzi, więc uciekł w dzicz i dorobił do tego filozofię. Trochę pustą zresztą, bo te niedźwiedzie ani go szczególnie nie potrzebowały, ani im w żaden sposób nie pomógł. Poza tym on chyba pragną wzbudzać zainteresowanie ludzi, bo w którymś momencie było wspomniane, że już wcześniej np. kłamał co do swojego pochodzenia i udawał obcy akcent, żeby zwrócić na siebie uwagę. Wydaje mi się, że gdyby rzeczywiście chciał pomagać zwierzętom zrobiłby to w jakiś bardziej logiczny sposób i wybrał inny gatunek, który bardziej potrzebował ratunku.
Najbardziej żal tej dziewczyny, nie dość, że bała się niedźwiedzi, to jeszcze zginęła przez jego głupotę i egoizm. Gdyby posłuchał jej próśb i tłumaczenia, że muszą wracać może inaczej by się to skończyło, przynajmniej wtedy. Tymczasem on dobrze zdawał sobie sprawę z tego, że niebezpiecznie jest tam zostawać dłużej (co jak co, ale nie można mu chyba odmówić znajomości obyczajów tych zwierząt) i nie powinni ukrywać swojego obozu, a jednak to zlekceważył, w zasadzie bez żadnego większego powodu. Z tym, że on sam pragną takiej śmierci, kusił los i wspominał, że dla niego "to zaszczyt być zjedzonym przez niedźwiedzia", "tylko tak może stać się jednym z nich" i "jego śmierć otworzy ludziom oczy". Szkoda tylko, że nie liczył się z życiem swojej dziewczyny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones