PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221460}
7,5 11 211
ocen
7,5 10 1 11211
8,0 21
ocen krytyków
Grizzly Man
powrót do forum filmu Grizzly Man

Film oczywiście polecam, ponieważ nie sądzę, żeby moja lub czyjakolwiek opinia mogła być konkluzywnym powodem, żeby akurat tego filmu nie oglądać. Niemniej jednak film nie wywołał we mnie emocji lub wielopoziomych myśli, o których niektórzy tak pięknie i tak łatwo tutaj napisali.

Film ten odebrałem jako raczej pretensjonalną opowieść o człowieku z naturalistyczną emcjonalnością gwiazdy polskiego internetu - Gracjana Roztockiego. Nic więcej. Irytujaca narracja, pretensjonalne do bólu para-rozmowy z współbohaterami tamtych wydarzeń i osobiste wycieczki Herzoga w stylu "nie zgadzam się z tym, że". Nic z tego nie wynika.

Nie widzę w tym filmie żadnej ucieczki bohatera przed cywilizacją, która zresztą jest tylko niesmacznym i niemożliwym mitem. Widzę za to skrajnego mitomana, który antropomorfizuje i sakralizuje sferę natury, po to, żeby samookreślić własną tożsamość. Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego lub bezpośrednio niewłaściwego, moża poza wyjątkowo marnym i dziecinnym poziomem realizowania się bohatera, dla którego nie ma miejsca nie tylko wsród ludzi, ale także wśród tzw. innych zwierząt.

Zabawy bohatera okazują się niebezpieczne nie tylko dla niego, ale przede wszytkim dla sfery, do której wtargnął i którą usiłował sobie podporządkować (w pewien sposób).

Film zyskałby zdecydowanie, gdyby jego realizacja była po prostu oraz tylko i wyłącznie montażem oryginalnych nagrań bohatera. Sam wybór sekwencji bylby komentarzem o wiele bardziej znośnym i donośnym niż to, co serwuje Herzog.



ocenił(a) film na 4
sandbox

Zgadzam się z przedmówcą. Może i życie bohatera godne "zastanowienia się", ale sam dokument zrobiony nawet nie poprawnie. Mnie absolutnie nie wciągnął.

ocenił(a) film na 6
sandbox

równiez sie zgadzam z przedmówcą.
Facet wydawał mi się chory psychicznie a bynajmniej miał lekkie odchylenia od ogólnie uznanych norm. Chce byc jednak obiektywna wiec zaznacze ze podziwiam go za zycie na łonie natury, samemu, z dala od cywilizacji i uzaleznien od których udało mu się uwolnic.
Natomiast sam film (według mnie) jest zrobiony bez pomysłu jakby pozbawiony wizji rezysera..

ocenił(a) film na 9
Cuddies

O ludziach, którzy się od norm nie odchylają, nie robi się filmów. Bo są nudni.

ocenił(a) film na 7
sandbox

taak dokładnie! moim zdaniem, film powinien składać się tylko z jego osobistych nagrań i dopiero na końcu między napisami, wypowiedzi tych ludzi. Myślę, że wtedy bardziej by jechał po emocjach, bo wg mnie taki chłodny dokument mało wzruszał, a nawet nudził.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones